A Családi bölcsődéről
A családi bölcsőde saját családi házunk alsó szintjén működik, teljes mértékben a gyermekek életkori sajátosságainak megfelelően kialakítva. Az alábbi helyiségek találhatók meg nálunk:
Előtér (fogasok és szekrények, a gyermekek holmija számára), konyha (az ételek is itt, helyben készülnek), gyermekek számára kialakított játszószoba, külön alvó szoba (kiságyakkal, óvodai fektetőkkel felszerelve), illetve egy vizesblokk (méreteiknek megfelelő WC, mosdó és egy pelenkázó található benne). A gyermekek levegőztetését a családi ház elkerített, nyugodt, árnyékos füvesített kertjében oldjuk meg, melyet a korosztálynak megfelelő játékokkal rendeztünk be, és folyamatosan gondozzuk.
Szolgáltatásunk közé tartozik a napi négyszeri étkezés( melyet mi készítünk, odafigyelve arra, hogy a gyermekek sok vitaminhoz és egészséges ételekhez jussanak), a különféle foglalkozások, a szabadidő megtervezése, a szabad játék, nyugodt pihenés biztosítása, valamint a mozgás szabad levegőn.
Elsődleges feladatunknak tekintjük, hogy nyugodt, derűs kiegyensúlyozott hátteret biztosítsunk a gyermekek önfeledt játékához, mindennapi tevékenységéhez. Mivel a gyermekekkel a nap folyamán két felnőtt foglalkozik, sokkal több idő jut egy-egy gyermekre, mint a hagyományos intézményes kereteken belül. Ezáltal lehetőség nyílik arra, hogy a gyermekeket az egyéni igényeiknek, érdeklődésüknek megfelelően a legoptimálisabban fejlesszük.
A gyermekek napi tevékenységüket rugalmas helyzethez és feladathoz alkalmazkodó napirenden belül végzik. Mivel az ilyen korú gyermek időérzéke még fejletlen, napját úgy éli meg, mint történések, cselekvések sorozatát. Fontos, hogy tiszteletben tartsuk, toleráljuk a kisgyermekek igényeit a napi tevékenység időbeli tervezése során.
AZ ÉRZELMI FEJLŐDÉS ÉS A SZOCIALIZÁCIÓ ELŐSEGÍTÉSE!
Az erkölcsi értékek kialakításában nagy hangsúlyt fektetünk a jó-rossz ismertetésére, az őszinteségre, az igazmondásra, a felelősségvállalásra, a gyengébbek védelmére és segítésére. Fontos, hogy a napközibe járó gyerekek megismerjék és gyakorolják a társas együttélés szabályait, mint például: egymásra figyelés, egymás segítése, együttérzés, egymáshoz való alkalmazkodás. A családi napköziben vegyes korosztály lesz együtt. Ez nagyon jó lehetőség a különböző viselkedésformák, ill. élethelyzetek megtapasztalására. A nagyok segíthetik a kicsiket, és a kicsik tanulhatnak a nagyoktól ( persze ez fordítva is előfordulhat). Az együttjátszás élménye minden gyereknek sokat jelent.